Неодамна го остави своето момче, a сега купува вила со својата поранешна девојка

21 септември, 2020
profimedia-0472319833

Не се грижат за парите

27-годишната американска пејачка, Мајли Сајрус е позната на јавноста по успешната музичка кариера, но и по љубовните врски што ги има зад себе. Во неодамнешното интервју за странски медиуми, таа откри дека раскинала со Коди Симпсон, кого го изневерила поранешниот сопруг, 30-годишниот актер Лиам Хемсворт. Ако им се верува на гласините, раскинувањето веќе го преболела затоа што таа планира наскоро да се пресели со својата поранешна девојка, 32-годишната Кејтлин Картер.

Имено, Мајли започна врска со блогерката откако двете се разведоа од сопрузите. Иако на почетокот на врската се чинеше како да има голема „хемија“ меѓу нив две, по нешто помалку од една година, девојките раскинаа. Но, според „Gossip Cop“, поранешните партнерки сè уште имаат силни чувства една кон друга затоа што наводно купуваат „љубовно гнездо“. Подготвени се да издвојат над осум милиони долари за „дом од соништата“, а единствено што им смета е куќата да се наоѓа на плажата Малибуа.

„Двете сакаат целосна приватност, а за тоа им треба повеќе простор“, изјави извор за странскиот портал. Покрај тоа, на девојките, наводно, им треба нов почеток каде ќе започнат да градат нови спомени без да се сеќаваат на раскинувањето. „Потребен им е нов простор каде што ќе се ослободатуваат, но исто така и доволно простор за сите играчки на Мајли“, додаде изворот во едно интервју.

Иако 27-годишната „свежо“ се прогласи повторно за слободна, оттогаш не се појави во јавноста со никој друг. Згора на тоа, се претпоставува дека таа не ја видела својата поранешна девојка од минатата година, кога и ставија крај на нивната голема љубов. Многумина сега се прашуваат дали приказната за „љубовното гнездо“ се заснова само на гласини или девојките, како што претпоставуваат странските медиуми, се во тајност.