Непрепознатлива, но секогаш секси: После голите изданија, убавицата се одлучи за чудна комбинација!

6 јуни, 2020
александра 1

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“, Алесандра Амброзио со недели го привлекува вниманието со фотографии во своите костими за капење, а минатиот викенд се одлучи за малку поинаква комбинација.

Таа беше со своите пријатели на планинарење, а за разлика од голите изданија, овој пат се одлучи за комбинезон во маслинеста боја. 39-годишната манекенка беше непрепознатлива под очилата за сонце и капата што и ја покриваа главата, но судејќи според расположението, убаво се забавуваше.Со тоа, Амброзио го паузираше карантинот, кој го помина во Лос Анџелес со своите деца и момчето Никола Оди.

Таа има 11-годишна ќерка Ања и 8-годишен син Ноа Амброзио со својот поранешен свршеник Џејми Мазур и веќе две години е во врска во основачот на модниот бренд Алануи.