НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА НА ЧОВЕК ОД ХОЛИВУД! Како дете се препуштил на пороците, дрогата му го направи пекол животот!

7 октомври, 2020
не

Уште од рана возраст бил фасциниран од глумата, но поради неговата зависност и лошо однесување бил избркан од дури две училишта за глума.

“Сакав татко ми да биде горд на мене, и започнав да глумам затоа што не знаев како да работам нешто друго. Благодарение на глумата, сфатив што значи дисциплина и постојано ме влечеше напред, како и да учам од тоа секој ден”.

Помина некое време во интернат, но не беше баш примерен ученик. Тој беше исфрлен откако беше фатен како краде спортски дресови, а најблиску што можеше да остане подолго во затвор беше откако полицијата го запре а тој возиел украден автомобил.

https://www.instagram.com/p/B_kE7iHAeZB/?utm_source=ig_embed

Син на еден дипломат бил во автомобилот со него, па инцидентот набрзо бил прикриен.

„Бев навистина проблематичен лудак, кој не се чувствуваше пријатно во својата кожа“, призна Том во една прилика.

Благодарение на неговиот прекрасен изглед, тој се натпреваруваше во изборот од супермоделот. На 19-годишна возраст го освои првото место на натпреварот competition The Big Breakfast’s Find Me a Supermodel ’и имаше договор со модна агенција за кратко време.

Но, сè се смени кога тој доби улога во телевизиската минисерија „Обединети браќа“, а потоа и во филмот „Падот на црниот јастреб“.

Потоа следуваше филмот „Sвездени патеки“, кој беше пресвртница во животот на Харди.

Неговиот прв брак со продуцентката Сара Вард не успеа, а поради наркоманијата во тој период од неговиот живот, тој се сеќава низ магла, бидејќи дрогата му предизвикуваше чести халуцинации, поради што се будеше на чудни места.

Сè што го привлече толку многу што на крајот призна дека ако требаше ќе ја продадеше и неговата мајка за лекови. И тогаш дојде 2003 година, кога се разбуди на улица во своја крв, по што, со поддршка од неговите родители, се пријави на рехабилитација.

На неговите родители им е најмногу благодарен што му помогнаа во борбата против демоните.

View this post on Instagram

Jakie and Big J 🔥

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy) on

Му требаше многу време, но сфати дека глумата е единствената работа што го прави среќен во животот.

‘Не сакав некој да знае дека не можам да се контролирам, но не можев да го сокријам тоа. Прашање на време беше кога телото ќе се откаже. Имав среќа што не добив хепатитис или СИДА “, вели тој.

По завршувањето на неговата рехабилитација, тој се фокусираше на актерството, решен да стане еден од најдобрите актери од неговата генерација.

Одлуката беше многу добра затоа што после тоа имаше голем број улоги во серии и филмови и колку што го обожаваа режисерите, тоа го покажува и фактот што во 2015 година сними дури пет филма. Probablyубовта меѓу него и режисерот веројатно лежи во неговата решеност да се подготви најдобро што знае за секоја улога – целосно да го живее ликот што го игра.

Гладуваше за една улога со цел подобро да прикаже зависник од хероин, и за само неколку месеци се здебели 19 килограми за да ужива во главната улога во биографската драма „Бронсон“, за истоимениот насилен британски затвореник, Чарлс Бронсон, кој го помина поголемиот дел од својот живот. во затворските ќелии.

Освен што се здебели, Том Харди реши да оди директно во затвор за да се сретне со човекот што ќе го игра, не се плашеше ниту за момент заради средба со личност која стравуваше и трепереше и за чуварите и за затворениците.

Тој ги искористи сите чувства што ги доживеа заради дрогата во 2011 година за улогата во филмот ‘Воин’, во кој игра улога на син на поранешен тренер во боксот и алкохоличар кој го малтретирал кога бил дете.

Не ми требаше многу време да истражувам за злоупотребата предизвикана од алкохолизам затоа што можев да го извлечам тоа од лично искуство. Чувствував одговорност кон секој што поминал низ слично искуство, конечно да започнам да зборувам за тоа – посочува тој.

После тоа, тој доби можност да глуми во филмот на Крис Нолан „Витез на темнината: Враќање“, но и во „Бесен Макс“.

Благодарение на сите овие улоги, кои му стекнаа популарност кај машкиот дел од публиката, но и изгледот што ги натера жените да го сакаат, Том Харди стана еден од најпопуларните актери денес, а тој е препознатлив по тетоважите.