НЕВЕРОЈАТНО! Фудбалерот кој почина во сообраќајна несреќа пред четири години сега е жив

7 мај, 2020
ф

Неверојатната приказна се најде на насловната страна на германскиот весник „Blid“, пренесува списанието „People“. Фудбалерот Хиник Камба, кој почина пред четири години во сообраќајна несреќа во Конго, е „воскреснат“ и e виден жив и здрав во Германија. „Тој се врати во Германија неодамна. Нема сомнеж за неговиот идентитет. Тој се врати на својата работа како хемиски техничар во компанија што ја снабдува земјата со енергија во Гелзенкирхен “, рече германскиот државен обвинителка Анета Милк, додавајќи дека се води истрага за евентуална измама против сопругата на Хиник. Таа тврди дека не ја лажирала смртта на нејзиниот 33-годишен сопруг.

https://www.instagram.com/p/B_0RbohntHD/?utm_source=ig_embed

Неговата сопруга е осомничена за фалсификување некролог на нејзиниот сопруг и други потребни документи, и од таа причина осигурителната компанија и плати седумкратна сума во евра на име на полисата за животно осигурување на Хиник. Се сомневаат дека сообраќајната несреќа во која, наводно, починал исто така била наместена.

Поранешниот фудбалер играше за германскиот клуб Шалке, а наводната несреќа во која го загуби животот се случи во јануари 2016та година кога беше на туристичка посета на Конго, земјата во која е роден. Двојката има и десетгодишна ќерка.