Никола нацрта како од негов агол изгледа игра во паркот во добата на корона вирус- Секој детал е важен!

27 мај, 2020
virus

Пријателите не им недостасуваат , ниту игрите , и корона вирусот не им може ништо.

Задолжителното носење маски се всадува и во главите на нашите најмлади, а за тоа говори и цртежот на 11-годишниот Никола во кој е претставена детската игра во доба на корона.

Малиот Никола ги нацрта децата како играат во паркот. Она што е впечатливо е дека ниту едно дете во тој цртеж не е без маска.

Забележителни се и физичките растојанија меѓу децата, така што тие се заедно во паркот, но на одредено растојание.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi