Николас Кејџ снима филм во Дубровник: Силно обезбедување на сет, вооружени лица што го чуваат крајбрежјето, ангажирани и нуркачи!

6 октомври, 2020
нико

Холивудскиот тим, предводен од Николас Кејџ и Педро Паскал („Игра на тронови“, „Наркос“), моментално ја снима единствената американска филмска копродукција во Европа, филмот „Неиздржливата тежина на масивниот талент“, на локацијата Вила Шехерезада.

Како што се подразбира во слични ситуации, чуварите се исто така ангажирани, и на копно и на море. И нуркачи на Дубровник се ангажирани на море, кои се грижат за безбедноста на филмаџиите од морската страна, пренесува Дубровник џурнал.

Откриено е дека Кејџ во новиот проект ќе игра измислена „верзија“ за себе.

Според сценариото, тој очајно посакува улога во филмот на Квентин Тарантино и патем се обидува да ги изедначи неговите односи со ќерката тинејџерка.

Во филмот, чија премиера е во март 2021 година, главната starвезда се занимава и со себичниот Кејџ од раните 90-ти, кого го обвинува дека е виновен за цела низа филмски неуспеси што го доведоа до работ на банкрот.

View this post on Instagram

#nicolascage #actor #movie #cinema #hollywood

A post shared by Nicolas Cage (@nicolascagefans) on

Наводно, Николас Кејџ ја прифатил свршувачката затоа што авторите му објасниле дека нивната цел не била да се потсмеваат, туку да ја почитуваат неговата голема кариера.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum