Ништо не може да ни го одземе Божиќ: Зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет! (ВИДЕО)

30 ноември, 2020
роби

Познатиот музичар Роби Вилијамс одлучи дека ништо, дури ни вирусот корона, не може да ги уништи неговите претстојни празници, со објавувањето на синглот Can’t Stop Christmas!

Неговата нова песна е всушност духовита верзија на традиционална британска божиќна песна, со многу смел поглед кон неочекуваниот тек од оваа година, сето тоа со позитивна мелодија, ѕвона и знамиња и тој сигурно пееше малку поинаква песна овој Божиќ, со хумористична забелешка дека „Санката на Дедо Мраз е ова години на растојание од два метра “, поради пропишаната социјална дистанца.

„Ох, каква несреќна година, но одлично време да се биде жив“, велат првите стихови од оваа песна, што сигурно ќе ве освои при првото слушање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi