Ништо не можеше да ја уништи нивната љубов: Ми требаа 19 години да сфатам дека жената е секогаш во право!

20 мај, 2020
Naslovna

Само две години се одалечени холивудскиот актер Силвестер Сталоне (73) и неговата сопруга Џенифер Флавин (51) од славењето на сребрена венчавка. И покрај фактот дека доживеале многу искушенија во почетокот на нивната врска, нивниот брак се спротивставил на сè, а денес уживаат во тоа што имаат три ќерки – Систин, Скарлет и Софија.

По повод 23-годишнината од бракот, Џенифер објави заедничка фотографија на Инстаграм со посветеност: Среќна годишнина за нас! 23 години заедно.

Двојката се запознала и започнала врска во 1988 година, но сето тоа завршило уште во 1994 година. Тогаш Џенифер дознала за неговата врска со манекенката Џенис Дикинсон, а Сталоне ја прекинала врската со неа преку писмо. На дури шест страници, тој детално ја опиша и објасни зошто ја напушта по пет години во врска.

„Плачев многу. Не може да оставиш некој преку писмо после толку години. Не е дека би го молел да се помири, само сакав да зборувам“, рече Флавин во тоа време.

Врската со Џенис не траеше долго, а после тоа го виде Синди Крафорд, додека извесно време беше дури и верен на Енџи Еверхарт. После една година „детски живот“, Сталоне се врати со Џенифер. Тие се помирија тогаш, но само кога ДНК-тестот потврди дека Сталоне не е татко на ќерката на Џенис.

Следната година, во 1996 година, парот имаше ќерка Софија, по што тие ја легализираа својата врска пред регистраторот во Лондон, на 17.05.1997 година.

“Две прекрасни работи ми се случија минатата година. Родена е мојата убава ќерка Софија Роуз и се оженив со Џенифер, одлична мајка и знам дека таа ќе биде уште подобра сопруга”, изјави актерот по свадбата.  

После тоа, славниот Роки Балбоа и поранешната манекенка имаа уште две ќерки – Систин е родена во 1998 година, а најмладата Скарлет во 2002 година.  

Пред да се ожени со Џенифер, Сталоне помина 11 години во брак со Саша. Имаше два сина со неа – Сејџ и Серж. Сејџ Сталоне почина во 2012 година на 36-годишна возраст од срцев удар откако со години се бореше со атеросклероза. Откако се разведе од Саша, тој помина две години во еден бурен брак со манекенката Брижит Нилсен.

“Сè што е во мојата куќа е женско. Играчки, слугинка, сите кучиња. Едно куче е сексуално неутрално. Јас сум следно. Но, никогаш повеќе не се забавував. Ми требаа 19 години да сфатам дека жената е секогаш во право”, заклучи Сталоне.