НИШТО НЕМА ДА ЈА СПРЕЧИ! Кејт e решена да го крши строгото правило

21 декември, 2020
keke

Оваа година ќе остане во сеќавање на сите како една од најтешките досега, вклучително и британското кралско семејство, кое, како и сите други, не беше лесно да се прилагоди на т.н. „Ново нормално“.

Освен Ковид-19, што некогаш влијаеше на ова семејство, во мај се разболеа и принцот Чарлс и принцот Вилијам, кои во текот на годината ги тресеа разни скандали.

Почнувајќи од ненадејното заминување на принцот Хари и Меган Маркл во Америка и сè до фактот дека крајот на оваа 2020 година, за прв пат по 33 години владеење, британската кралица Елизабета Втора ќе го помине на нетипичен начин за неа.

Kate middleton

Имено, свесни за фактот дека е многу важно да се придржуваат до сите пропишани мерки, кралицата и нејзиниот сопруг принцот Филип, овие празници ќе ги поминат сами во Виндзор, а со деца и внуци ќе организираат Божиќна забава преку Зум.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со седумгодишниот Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис, треба да го прослават Божиќ со родителите на Кејт, Керол и Мајкл Мидлтон, додека Меган и Хари, како што претходно се претпоставуваше, ќе ги слават овие празници во Америка.

Princ George

Сепак, иако планот за претстојните празници е јасно дефиниран, не секој планира да се држи до него. 38-годишната Кејт Мидлтон е решена да го прекрши договорот, но и строго правило кога станува збор за придржување кон епидемиолошките мерки и ја изненадува 94-годишната кралица со посета на Божиќ.

Kate middleton

„Кејт има план и сака сè да стори сама. Таа не планира да се јави во службата за помош, но самата ќе се грижи за храната. Тој сака да подготви некои од највкусните традиционални јадења, а потоа да ги сопругот и децата но и кралицата и принцот Филип ‘, изјави неименуван извор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi