Нивес Целзиус позираше со лонгета на раката: „Дрпиќ беше во право!“

3 септември, 2020
008b8cf18099a8703874

Пејачката и писателка на својот Инстаграм ги откри последиците од несреќата

Нивес Целзијус загрижи многу следбеници на социјалните мрежи откако утрово објави фотографија на која позира со лонгета на раката и гребаница на коленото.

– А мислев дека оваа година ќе ми биде одземен годишниот одмор – рече Нивес во описот на фотографијата, додавајќи го хаштагот #malatrapava. Во видеото што го сними за Инстаграм Стори, таа се потсети и на зборовите на нејзиниот поранешен сопруг Дино Дрпиќ.

– Дрпиќ велеше дека јас сум најнесмасната личност што ја запознал и во овој случај имал право – рече Нивес, која загрижи многу обожаватели со својата фотографија.

„Што се случи?“, „Дали падна од велосипед?“, „Брзо закрепнување“, напишаа нејзините следбеници во коментарите, но немаше одговор од Нивес.

Се обидовме да откриеме како точно настрадала од самата Нивес, но таа не беше расположена да открие повеќе детали за несреќата.