Нивес прикажува прекрасни облини во неонски аутфит: „Дојди да го гледаме зајдисонцето“

1 мај, 2020
Нивес

Нивес Целзиус ни пандемија не можат да ја спречи да се дотера од глава до пети. За последната фотографија на Инстаграм, пејачката ги скоцкала своите бујни облини во неонски розов фустан го кој совршено ги истакна. Таа го комбинираше со неонски жолти потпетици кои неверојатно добро одговараат на фустанот.

View this post on Instagram

Dođi da gledamo zalazak sunca 😜

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

„Дојди да го гледаме зајдисонцето“, напиша Нивес подолу, а нејзините придружници не го криеја својот ентузијазам за објавувањето.

„Никој нема да го забележи зајдисонцето покрај вас“, „Неверојатни сте“ и „Задникот на врвот, чевлите на врвот“, се само некои од коментарите што нејзините придружници ги оставија под фотографијата за само неколку минути.

Иако пастелните бои го отстранија неонот од тронот, овие впечатливи нијанси се сè уште многу пожелни, особено во лето кога совршено го истакнуваат затемнетиот тен.