Нова естрадна војна на повидок, Неда Украден жестоко коментирала по Брена : Дава лош пример на младите, бркајќи вируси!

8 мај, 2020
Naslovna

Со својот бенд, Лепа Брена го повторува својот стандарден репертоар скоро секој ден, се разбира во карантин, секој од своја страна.

Таа често покажува емоции заради тој вирус што го загрозува човечкиот вид. Таа е секогаш беспрекорно обучена, негувана, вели дека чита, готви, понекогаш оди на прошетки.

Од друга страна, Неда Украден фрлила барака од прекор кон Брена затоа што ја видела надвор од куќата на некои портали, па затоа рече кога може да помине толку многу време сама во стан во Белград на вода затоа што децата се на Баново брдо, не знае зошто не и таа. Таа вели дека ова е лош пример за луѓето кои навистина го следат она што го прават медиумските личности и ги имитираат и дека треба да бидат пример со својот апел до луѓето и да не излегуваат како Брена и „да бркаат вируси“ – пренесува „Екстрастаблоид“.

Не е јасно зошто не се смирува во изолација. Се разбира, Брена продолжила сама затоа што смета дека не дава лош пример, па затоа ниту коментирала ниту придавала важност на обвинувањата на Неда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi