Новата девојка на Бред Пит ја споредуваат со Анџелина: „Тие се исти, само тој најде понов модел“

5 септември, 2020
33b1e895-83b3-4e8c-b650-9c24cb9e7e53

Откако стана познато дека германската манекенка Никол Потуралски е новата девојка на Бред Пит, јавноста го следи секој нејзин чекор. За само неколку дена, таа собра илјадници нови обожаватели на Инстаграм. Никол се чини ужива популарност бидејќи објавува нови фотографии на социјалните мрежи скоро секој ден.

Многумина ја споредуваат убавата манекенка со Ирина Шајк, но и со поранешната сопруга на Бред, актерката Анџелина Џоли.

На последните фотографии, Никол позира во сива кратка јакна и црн топ, а на лицето има многу малку шминка. Британските медиуми пишуваат дека на последните фотографии, моделот неверојатно потсетува на Анџелина.

„Никол Потуралски е плукана слика на Анџелина Џоли“, пишува „Сан“, додавајќи дека Бред очигледно пронашол само понов модел.

View this post on Instagram

Be Good to yourself always!

A post shared by Nico (@nico.potur) on

За потсетување, таа е во врска со Пит, а во исто време е во долгогодишен брак со 41-годишниот бизнисмен Роланд Мери, со кого има и син.

Според извор близок до бизнисменот, Роланд знае за односот на неговата сопруга со Бред Пит, не само затоа што тој и актерот се познаваат со години, туку и затоа што Никол и Бред се запознале во ресторанот Борхард, сопственост на Роланд.

View this post on Instagram

See you later 🐊

A post shared by Nico (@nico.potur) on

Очигледно тој не може да се замара со такви ситни емоции како што е љубомората воопшто. „Тој не е заинтересиран за негативност и jeубомора“, рече неговиот пријател, додавајќи дека Роланд бил во брак неколку пати.