Новата девојка на Бред Пит „ПУКА“ од сексапил: Таа ги запали социјалните мрежи со фотографија на Инстаграм

6 октомври, 2020
nicole-poturalski-33-830x0

– Никол Потуралски е иста Ирина Шајк – сè уште тврдат фановите

Новата девојка на Бред Пит, Никол Потуралски (27) објави нова фотографија на социјалната мрежа Инстаграм и ги воодушеви нејзините следбеници, а фановите не престануваат да зборуваат за нејзината сличност со нејзината колешка Ирина Шајк.

Имено, убавата манекенка денес објави секси фотографија во син фустан, што ја разбуди фантазијата кај многу мажи, а не е ни чудо што го привлече вниманието на најголемата холивудска козметичарка. Никол моментално е во Берлин, откако неодамна се врати од модната недела во Милано, каде работеше за ревијата „Boss“.

Сега, моделот ја истакна својата тенка фигура и прекрасните сини очи, а многумина сè уште ја споредуваат со нејзината колешка Ирина Шајк. Фановите велат дека двете „изгледаат како близначки“.

Никол и Ирина имаат слична форма на глава, скоро ист нос и идентични усни. Бојата и формата на нивните очи се скоро исти – сини, и двете се природни бринети. Исто така, двете девојки се високи 178 см и имаат слична структура на телото.

Никол неодамна се најде на насловните страници низ целиот Свет кога беше фотографирана на аеродром во Франција со Бред Пит, со кого отиде во неговиот имот на југот на земјата, каде што тој се венчаше со Анџелина Џоли (45) пред шест години.

Се верува дека тогаш актерот ја однел својата нова девојка во „Шато Миравал“, имотот кој го купил во 2011 година со неговата поранешна сопруга за 67 милиони долари.

Оттогаш таа е главна тема на сите медиуми, а обожавателите се натпреваруваат само да докажат дали повеќе личи на поранешната на Бред-Анџелина, како што веќе беше напишано, или на убавицата Ирина Шајк. Пресудете сами!