Нови детали од животот на омилениот актер: И покрај траумата, не се сметам себе за жртва! (ФОТО)

16 ноември, 2020
218951_profimedia0250416668_ls

Метју Меконахи објави биографија во која, покрај семејната хармонија и филозофијата на животот, тој зборува и за болни искуства од минатото

Во раните 90-ти, додека тој сè уште го бараше своето место под холивудското сонце и секој ден го поминуваше на кастинзи, надевајќи се дека ќе го ангажираат барем како додаток, продуцентите му ја покажаа вратата со остро „не“, бидејќи мислеа дека тој или нема доволно талент или за некои улоги едноставно е – премногу згоден. Тој има совршено тело и три децении подоцна, само што сега е толку славен што „влезе“ во и во виц: „Од каде знаеме дека е време да се променат годишните времиња?“ Кога Метју Меконахи ќе облече костум “.

На 4 ноември, тој го прослави својот 51 роденден, во друштво на неговата убава сопруга Камила, трите деца и еден „Оскар“, но и со книга мемоари која креваше облаци од прашина во последните неколку недели, бидејќи главниот јунак се обиде сериозно да го шокира Светот со спомените од неговата младост.

Роден е во малиот град Џувалде, Тексас. Мајката Мери била воспитувачка и писателка, а неговиот татко Џејмс, локална ѕвезда на американскиот фудбал, подоцна започнал бизнис со бензински пумпи. Родителите имаа чуден брак – тие се разведоа и „се споија“ неколку пати, но децата, Метју и неговите двајца помлади браќа, беа поштедени од своите проблеми.

По завршувањето на средното училиште, тој донесе одлука со која неговото семејство го остави без зборови – да се пресели на другата страна на планетата, во Австралија. Таму, по свое признание, ги миеше садовите и чистеше штали. По враќањето во Америка, тој се запишал на правниот факултет, иако од самиот почеток бил свесен дека воопшто не го привлекува тоа поле. Тој отиде во „фабриката за соништа“ без големи очекувања. Снимаше реклами за пиво, кои совршено одговараат на неговиот акцент од Тексас, а потоа, откако ги проби праговите на холивудските студија и хорор Б продукција, конечно доби сериозна шанса. Тој беше предложен од тогашната девојка Сандра Булок за филмот „Време за убивање“. Продуцентите се согласија, иако пресметаа дека ќе го видат Бред Пит во таа улога. Сепак, тие не погрешија – светот на кинематографијата доби нов Пол Њуман.

Претходно, улогите го избираа него, поточно, тој се согласуваше на секоја, а потоа стана оној што можеше да ги избере нив. Кога имал романтични комедии во стилот „Како да изгубиш момче за десет дена“ над главата, тој започнал да бега од тој жанр, а една, не откри која, категорично ја одби, иако вредеше 15 милиони долари. Наместо тоа, тој се одлучи за драмата „ Деловен клуб далас “. Каубојот со СИДА му донесе не само „Оскар“, туку и признание на критичарите дека тој е одличен актер во ликот на кој може да се смета.

За разлика од неговите колеги и нивните луксузни вили во Беверли Хилс, тој живеел во приколка на плажа. Имаше романса со колешките со кои го делеше екранот – Сандра беше заменета со Ешли Џад, Пенелопе Круз и така натаму, сè додека не ја запозна убавицата од една сосема друга приказна, бразилскиот модел Камила Алвеш. Скоро преку ноќ, песочната кабина беше заменета со ранч во Остин, а дефинитивната пауза со минатиот живот следеше во 2008 година, кога првпат стана татко. Метју и Камила се венчаа во 2012 година, на приватна церемонија во нивниот дом, на која присуствуваа и нивните деца Леви, Ливингстон и Вида.

Освен за семејната хармонија и филозофијата на животот, во мемоарите што ги нарече „Зелени светла“, тој за прв пат зборуваше за трауматските искуства од минатото што не би ги посакал ниту на својот најголем непријател. Едно од нив е силување, кое го доживеал кога бил тинејџер. Непознат маж го оставил во бесознание, го ставил во комбе и го нападнал. Иако претходно не зборуваше за мачниот инцидент, тој јавно поддржуваше разни организации за помош на жртвите на сексуално злоставување.

– И покрај траумата, јас не се сметам за жртва. Имам многу докази дека Светот се „свртил“ не против мене, туку за да ме направи среќен. Мојот живот е составен од зелени, жолти и црвени моменти. Како семафори – застанете, одморете се, одете. Секогаш се обидував да одам напред. Затоа книгата е наречена „Зелени светла“.

Во неговата биографија тој откри дека тој не разговарал со неговата мајка осум години бидејќи му криела дека татко му починал откако доживеал срцев удар додека воделе љубов. Но, кога подобро размислил, тоа не е толку лош начин да се напушти овој Свет.

– Никој или ништо не можеше да го убие. Освен мама.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi