Облекувањето перница е минато, на Инстаграм има нов тренд!

28 април, 2020
290631_lilija-ermark_ff

Ако ви се смачи од фотографии од жени кои позираат со перница наместо фустан, имаме добри вести за вас: Нема повеќе да има такви слики. Исто така, имаме и лоша. Пристигнува нов предизвик и е подеднакво бесмислен.
Самоизолацијата поради пандемијата корона вирус ширум светот, слободното време и премногу време на социјалните мрежи ни донесоа бројни предизвици на Инстаграм, некои од нив симпатични, некои забавни, некои откачени и сè уште не сме сигурни во која група да ја ставиме позата со перницата.
За среќа, овој тренд е нешто од минатото, но руската инфлуенсерка Лилија Ермарк веќе лансираше нов. Поточно, таа објави фотографија на која носи хартиена кеса како фустан (дури направи и шлиц!) И ги запраша нејзините следбеници: Дали ви се допаѓа мојот нов фустан?


Тоа се случи пред пет дена, а во меѓувреме Инстаграм „експлодираше“ и сега девојките од целиот свет позираат во кеси. Лилија не ни означи никого, но овој потег го нарече предизвик, а сега, секако има смешни, но и многу креативни одговори.