Обожавателите се збунија! Познатата лезбејка во машка прегратка!?

14 септември, 2020
5c5253f2eb196c39bac7f427_50227315_494627101066862_4900942935105890899_n

Што се промени?

Популарната 28-годишна манекенка, Кара Делевињ е една од оние кои не го кријат својот љуовен живот. Имено, по раскинувањето со 30-годишната актерка Ешли Бенсон, таа честопати се појавуваше во јавноста во друштво на нејзината 19-годишна пријателка Каи Гербер, а многу често може да се види во друштво на други привлечни жени. Иако веќе е познато дека англиската убавица избира исклучиво ист пол за своите љубовни партнери, што понекогаш го отежнува да каже дали се само пријатели или нешто повеќе, таа неодамна на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која се гушка со темнокожен човек.

Имено, не е новост дека 28-годишната девојка се дружи со спротивниот пол и покрај тоа, таа навистина има многу машки пријатели, но досега не е видено дека е крајно блиска со ниту еден од нив. Во нејзината последна објава, таа позираше со 34-годишниот моден дизајнер Оливие Рустинг, што предизвика „лавина“ од коментари од загрижените обожаватели. Со оглед на нивната блискост со нејзините преференции, многумина се прашуваа што се смени и што се случи со нејзината наводна врска со нејзината млада пријателка Каја.

Додека од една страна голем дел од следбениците, кои бројат повеќе од 44 милиони, беа загрижени за нејзиниот избор и промена на сексуалноста, на другите им е сосема јасно дека станува збор исклучиво за пријателство и дека постои можност и 34-годишниот  Оливе да е хомосексуалец. Иако досега има објавено бројни фотографии од свои пријатели, таа досега никогаш не ја спомнувала со Оливие, што довело до „шепоти“ и шпекулации за љубовната врска на двајцата.