Од алкохол не ја гледав топката во натпреварот на Дејвис Купот: Никогаш неоткриени пикантерии од кариерата на Новак Џоковиќ

6 мај, 2020
naslovna

Новак Џоковиќ и Марија Шарапова одржаа многу интересен собир на Инстаграм, за време на кој се осврнаа на многу теми од минатото. Тие, исто така, одговорија на прашањата од навивачите, а еден се прашуваше дали некогаш играле натпревар пијани или гладни во животот. Марија беше првиот што одговори.

– Никогаш не одев на натпревар пијана или гладна. Единствениот натпревар пред кој не спиев повеќе од три часа, имав некои приватни проблеми, тоа беше финалето во Рим, играв против Карла Суарез-Наваро. Победив, но не знам како. Мислев, ако вака се чувствувам мамурно – вели Шарапова.

Потоа следеше одговорот на Ноле.

– Никогаш не сум бил мамурен на теренот. Никогаш не сум бил толку неодговорен, но имав луди ноќи за време на викендот на Дејвис Купот. Бев мамурен кога ги гледав како другите играат, знаејќи дека нема да има шанса да играм “, рече тој.

Марија го предупреди дека мора да биде искрен „на коска“, и издвои еден меч за време на кој бил пијан, но за време на кој не играл.

-Мечот против Шведска двојки. Водиме 2:0, 2011 година, станав првиот играч во светот, сите соништа ми се исполнија. Отидов во Австралија да ги гледам нашите репрезентативци и можам да кажам дека не ја гледав најдобро топката додека ја удираа ха ха ха.