Од бездомници до милионери и назад до пропаст: Некогаш sвезди, денес живеат копајќи во контејнери

26 октомври, 2020
број

Овие холивудски sвезди постојано ги гледаме на црвениот тепих во беспрекорно издание, но никој не знае дека тие имале сериозни финансиски проблеми во минатото и дека биле бездомници. Да бидат работите уште полоши, некои од нив се дури и сега.

Иско, има јавни личности на кои сè им е обезбедено на чинија уште од неговите помлади денови, ова е список на луѓе кои морале да работат напорно за своите пари.

Подолу, разгледајте ја галеријата каде ќе дознаеме кои личности некое време немале свој дом и живееле на улица.

Хели Бери
Актерката Хали Бери се пресели во Њујорк на 21 година за да го оствари својот актерски сон, но нејзината мајка одеднаш престана да и праќа пари, па беше принудена да спие во засолништа за бездомници за да преживее.

Сепак, една година подоцна, актерката рече дека ова искуство ја научило многу.

Ме научи да се грижам за себе и да ја преживеам секоја ситуација, дури и ако тоа значи да одам во засолниште за бездомници или да преживеам во моите тогаш скудни можности – рече таа во една прилика, а потоа во 2002 година го освои Оскарот за најдобра актерка во филмот „Топката на чудовиштето. Таа беше првата жена со афро-американско потекло што го стори тоа.

Крис Прат
Кога имал 19 години, актерот зеде билет во еден правец за Мауи да живее со неговиот пријател, но тие не мислеа дека немаат доволно пари за да изнајмат стан.

Наместо тоа, тие спиеле во комбе полно со болви и глувци.

Пиевме и пушевме плевел цело време и работевме минимално, 15-20 часа неделно, само колку да покриеме гориво и храна. Знаете, тоа беше шармантно време – рече тој.

Лони Вилисон
Поранешната сопруга на американскиот актер и пејач Џерми Џексон (40), Лони Вилисон (37) порано беше модел кој уживаше во луксуз, а по разводот исчезна и по две години беше пронајдена како непрепознатлива бездомница.

Имено, Лони и starвездата од серијата „Чувари на плажата“ беа во брак од 2012 до 2014 година, но тие се разведоа по многу кавги под дејство на алкохол.

Во 2018 година, нејзините пријатели се обидоа да ја убедат да отиде на клиника за да се ослободи од наркотиците, особено кристалната мета и да ги реши своите ментални проблеми, но таа по тоа исчезна и сега се најде во сосема друго издание, како друга личност.

Хилари Свонк
Свонк пораснала во приколка во Небраска до својата 16-та година. Одлучила да се пресели во Калифорнија со нејзината мајка за да се обиде да стане актерка. Тоа значеше дека двајцата мора да живеат некое време во автомобил. На крајот спиеле во празна куќа сопственост на нивен пријател.

Имавме пријатели кои ја продадоа својата куќа. И тие ни рекоа: “Знаете, нема мебел таму, но може да бидете таму навечер. А потоа преку ден треба да одите некаде да се обидете да ја продадете куќата”. Слетавме и спиевме на душеци на надувување, и ќе заминевме рано наутро – рече Свонк.

Таа сигурно го оствари својот сон, во 2000 и 2005 година доби Оскар за филмовите „Момците не плачат“ и „Бебе со милион долари“.

Џенифер Лопез
Откако порасна во Бронко, Лопез на 18 години одлучи дека сака да стане танчерка. Како и повеќето родители, нејзината мајка инсистираше да оди на колеџ, но Лопез одби. Наместо тоа, тие и рекле на својата ќерка дека тоа е „навистина глупава идеја“ и дека жените од Латинска Америка не успеваат.

После особено големата расправија со нејзината мајка, Лопез се иселила од семејниот дом и спиела на троседот во студиото за танцување каде што вежбала.

Бев бездомник, но си реков „тоа е она што морам да го сторам“ – рече таа во едно интервју.

По успешната турнеја низ Европа, за неа се отворија многу актерски и музички понуди, а набргу потоа се прослави низ целиот свет, па дури и денес е една од најмоќните и најуспешните жени во Холивуд.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort