Од девојка за забава, до посветена мајка: Како изгледаше Ким Кардашијан низ годините?

5 октомври, 2020
kim

За Ким Кардашијан најпрво слушнавме од Парис Хилтон, бидејќи тие двете беа другарки. Иако и многу пред тоа таа била дел од ноќните забави на Лос Анџелес.

Најголемиот пробив го направи со приватното видео и оттогаш таа стана огромна ријалити ѕвезда, забавувачка и неминовен дел од црвеите теписи.

Иако претходно била позната по многубројните врски, нејзината љубов со сопругот Канје Вест резултираше со 6 годишната ќерка Норт Вест, 4 годишниот син Сеинт, 2 годишната ќерка Чикаго и 1 годишниот син Псалм.

Како Ким се претвори од девојка за забава до супер мајка, видете низ неколку фотографии.