ОД ДЕВОЈКАТА ПОД ПАРИЗ ХИЛТОН ДО ОВА ШТО Е ДЕНЕС: Еве како Ким Кардашијан стана најголемата sвезда на денешницата!

20 октомври, 2020
парис

Сакале или не, едно е сигурно – семејството Кардашијан-Џенер го смени светот, поимот за убавина и дефиницијата за слава и сè уште продолжува да го прави тоа. Секоја од сестрите е несомнено ѕвезда и милиони пара очи се вперени кон нив: девојки од целиот свет се шминкаат и се облекуваат како што им е кажано, брендовите се натпреваруваат да соработуваат со нив и интересот за кој било настан во Холивуд значително се зголемува доколку одат по црвениот тепих Кортни, Ким, Клои, Кајли или Кендал. Сепак, ништо од тоа немаше да се случи ако не беше средната сестра на Кардашијан – Кимберли. И, малку магија на нивната „мама“ Крис Џенер, се разбира.

<p>Četrnaest godina kasnije, Kim Kardašijan je ta koja korača ispred Paris Hilton i nosi zlatnu torbu.</p>

Семејството Кардашијан беше исклучително богато уште пред славните сестри да потпишат договор со Канал Е! за емитување на нивното реално шоу „Во чекор со Кардашијанс“. На крајот на краиштата, нивниот татко беше Роберт Кардашијан, почитуван адвокат, кој како трета генерација на ерменско семејство имигранти, одлучи да не го продолжи семејниот бизнис со продажба на месо и ризикуваше обидувајќи се како адвокат. Годините на студии и напорна работа се исплатеа, па Роберт стана исклучително богат човек, кој им овозможи на семејството да живеат во престижниот дел на Беверли Хилс. Таткото на сестрите Кардашијан, исто така, се стекна со огромна слава кога беше дел од правниот тим на неговиот пријател Џеј Симпсон, обвинет за убиство на неговата сопруга, но тој не се грижеше за популарноста. Сепак, неговиот живот беше нераскинливо поврзан со познати личности, па Ким, Кортни и Клои израснаа во вила која беше позната по тоа што честопати беше местото на најлуксузните забави. Базенот, огромен бар на базен, тениско игралиште, џакузи и бројни sвезди беа составен дел од секојдневието на Кардашијанс, па не е изненадувачки што првите блиски пријатели кои ги имаше Ким беа наследничката на познатиот ланец хотели во Париз Хилтон и Никол Ричи, ќерка на Лионел Ричи.

<p>Četrnaest godina kasnije, Kim Kardašijan je ta koja korača ispred Paris Hilton i nosi zlatnu torbu.</p>

Деловниот живот на Ким започнува со Париз – кога контроверзната русокоса „девојка од забава“ започна да го привлекува вниманието на медиумите и да го снима реалното шоу „Едноставен живот“, таа ја ангажираше својата пријателка од училиште Ким Кардашијан да и биде асистент. Таа се грижеше за гардеробата на Париз, повремено и помагаше како стилист, а судејќи според некои извори, Хилтон знаеше да биде многу сурова кон неа. Во еден момент, кога медиумите се заситија од сеприсутните наследници, тие ја забележаа бринета со прекрасни облини, која секогаш беше близу до неа. Како што подоцна призна Ким, таа се изненади кога папараците почнаа да го извикуваат нејзиното име покрај славната Париз.

Не е тајна дека вртоглавиот успех го предизвика секс видеото – во 2007 година се појави домашно видео од младата Кардашијан и раперот Реј Џеј, и поради некоја причина стана исклучително популарно. Бидејќи Хилтон некогаш беше во центарот на скандалот околу објавувањето на нејзиното приватно видео, останува до ден-денес мајката на Ким и менаџерот Крис Џенер да ги измешаа прстите со цел нејзината ќерка да ја добие славата на нејзината пријателка. Во секој случај, Кардашијанс веќе немаа контрола врз снимките, кои многу луѓе веќе ги имаа видено, па Ким потпиша договор со шефот на франшизата на Wild Girls, Francо Франсис, кој рече дека ќе добие 300.000 долари и процент од секое наплата и продажба.

<p>Četrnaest godina kasnije, Kim Kardašijan je ta koja korača ispred Paris Hilton i nosi zlatnu torbu.</p>

Во месеците што следеа, беше потпишан договор за снимање на реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“, кое брзо стана глобална сензација. Следуваа врските на Ким со познати мажи, нејзиниот 72-дневен брак со кошаркарот Крис Хамфрис, многу црвени теписи, многу интриги, многу комични, но и контроверзни изјави, појавувања во филмови и видеа, фотографија за „Плејбој“ … Кардашијанс несомнено ја смениле дефиницијата за слава и секоја од сестрите започнала свои бизниси, брендови и во се што би допреле биле успешни и го привлекле вниманието на милиони од едноставна причина што се сестри Кардашијан. Тие работеа со најквалитетни материјали, ја испробаа својата моќ во светот на козметиката, шминката, чевлите, облеката, видео игрите и го вложија секој атом во својата деловна активност. Ким се потруди да се издигне над статусот на sвезда која е „позната само по тоа што е позната“ и сакаше да се докаже како големо име во светот на модата. Таа не заштеди пари и енергија и не крена раце и не дозволи да се опушти и да излезе од центарот на вниманието, со голема помош од нејзината мајка и „мајка“.

Сепак, семејството, предводено од Ким, беше во очите на светската јавност синоним за – накратко – „ѓубре“. Јавна тајна беше дека Ким се обидуваше да се провлече на страниците на „Вог“, што ќе биде еден вид печат на нејзината популарност и посветеност на модата, како и копнежот да се прошета по црвениот тепих на Мет Гала. Вратата и остана затворена. Додека Канје Вест не стапна на сцената од нејзиниот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum