Од новиот албум на Лејди Гага останаа само празни ветувања

22 јули, 2020
фрфф

Кога за прв пат го најави објавувањето на албумот во април, а потоа го одложи до мај, Лејди Гага им вети на фановите сè што не сторила со години. Голем број музички видеа, изненадувачки настапи на музички фестивали, гостувања во емисии, ремикси на песни, шокантни облеки и генерално сè што луѓето сакаат да видат.

Coronavirus: Lady Gaga raises $35m and announces TV concert - BBC News


Сепак, кога дојде време да го објави албумот, Лејди Гага го објави со само еден дует со Ариана Гранде, објави видео, а потоа ги откажа сите претстојни гостински настапи и се повлече во скоро целосна изолација. Фановите шегувајќи велат дека ако таа не објавила некое селфи од изолацијата, тие би се прашувале дали е воопшто жива. За тоа време – минуваат можностите. Албумот сè уште доминира во светските топ листи. Песната „Rain on me“, но и самиот албум се искачи на врвот на глобалните топ листи – САД, Велика Британија и Австралија. Фановите веќе ги издвоија своите фаворити за третиот сингл – песната „911“, или „Алис“. Гага не се рекламира по тоа прашање. Интересно е што ова е нејзин прв поп албум од комерцијално неприфатениот албум „АРТПОП“, кој беше објавен во 2013 година, и кој, барем во однос на промоцијата, ја доживеа истата судбина како „Chromatica“. Во моментот на објавување, Лејди Гага прикажа само два сингла, осум месеци, а подоцна, како што рекоа критичарите, таа се обидуваше да го „оживее своето долго-уништено дете“ со задоцнета турнеја. Исто така е одложено и „Chromatica ball“, односно светската турнеја на Гага. Оригиналните датуми за летото 2020 година се одложени до 2021 година, а засега има само пет планирани концерти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi