ОДЛУКА КОЈА ПРОМЕНИ СЕ: Џорџ Клуни откри долго чувана тајна

23 октомври, 2020
profimedia-0335351478

Ништо не би било исто

Американскиот актер, режисер, сценарист и продуцент, 59-годишниот Џорџ Клуни, е познат по бројните филмски успеси, а оние што веројатно најмногу го одбележаа се секако „Бетмен и Робин“ и трилогијата „Океан 11“, за кои многумина велат дека не би биле ни приближно толку успешни доколку главните ликови беа отелотворени од некој друг. Сепак, постојат и филмови кои 59-годишникот ги одби и подоцна станаа исклучително популарни и успешни. Една од нив е романтичната драма „Бележник“ од 2004 година, базирана на истоимената книга на Никола Спаркс, што е, барем според реакциите на публиката и критиката, еден од најзначајните филмови од почетокот на овој век.

Иако главните ликови, младиот пар Ноа и Али, успешно ги олицетворија 39-годишниот Рајан Гослинг и 41-годишната Рејчел Мекадамс, неодамна беше откриено дека Џорџ Клуни требаше да ја игра главната машка улога во оваа љубовна драма. Имено, во интервју за „Deadline“, 59-годишниот актер изјави дека улогата на Ноа првично му била понудена, што го направило крајно среќен.

Како што понатаму откри, тој бил возбуден од можната соработка со покојниот Пол Њуман, кој тогаш се сметал за ликот на постариот Ное. Двајцата славни актери дури се сретнаа и за договор за работа на филмот, меѓутоа, како што објасни, дури тогаш Џорџ сфатил дека воопшто не личи на легендарниот Њуман и дека двајцата на никаков начин не можат да играат иста личност. Поради ова, актерот одлучи да ја одбие улогата што последователно ја обележа актерската кариера на Рајан Гослинг.

Исто така, уште еден малку познат детал во врска со снимањето на споменатиот филм е фактот дека улогата на Али првично ѝ беше понудена на кантри пејачката и актерка Џесика Симпсон. Иако сценариото ѝ се допадна на 40-годишната sвезда, таа не сакаше да се согласи да ја сними сексуалната сцена во филмот, поради што на крајот ја одби улогата и стана една од најзначајните во кариерата на Рејчел Мекадамс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum