Огромна среќа Jенифер Лопез стана „баба“

13 јуни, 2020
фгдгфдгдфг

Семејството на Џенифер Лопез има нов член! Пејачката му даде на својот син симпатично кученце – мелез меѓу лабрадор и пудлица. Кучето, како што обично се случува, веќе го доби својот профил на Инстаграм. На тој профил, Џенифер и нејзината вереник се нарекуваат „баба и дедо“, а синот Макс како „тато“, додека ќерката на Џенифер, Ема, е тетка.

‘Добредојде во семејството. Макс доби убаво кученце од мешавина од златен ретривер-лабрадор и пудлица. Сè уште не сме му дале име. Кои се вашите предлози? Тајсон или Јанки? ‘, Ги запраша своите фанови латинската дива со видео од нејзиниот син Макс кој со нетрпение очекува ново куче. „Ова е најдобриот ден досега“, рече возбудено 11-годишниот Макс.

View this post on Instagram

My first family photo! 🐶

A post shared by Tyson 🐶 (@tysonpupofficial) on

Патем, профилот на нивното ново милениче е отворен пред само неколку часа и веќе има неколку илјади следбеници. Сега стана стандард дека сопствениците на миленичиња, вклучително и JLo, можат да заработат многу пари со рекламирање на разни производи заедно со своите кучиња, мачки, мајмуни, па дури и прасиња.