Омилената принцеза наполни 5 години. Малата Шарлот го слави својот роденден на досега невиден начин!

2 мај, 2020
190097_profimedia0430206376_ls

Годинашните фотографии за роденден не се ништо слични на оние што ги видовме последниве години.

Најслатката и најсакана принцеза на светот, малата Шарлот, денес наполни 5 години.

Како што се навикнавме кога се работеше за мали деца од британското кралско семејство, мама Кејт Мидлтон направи неколку фотографии од нејзината наследничка, кои беа објавени на официјалниот профил на Инстаграм на војвотката и нејзиниот сопруг принцот Вилијам.

Сепак, тие не потсетуваат на фотографиите што ги видовме последниве години.

Имено, малата принцеза деновиве, а воедно и за нејзиниот роденден, беше активна во обезбедувањето помош на пензионерите во самоизолација, кои се затворени во нивните домови поради пандемијата на корона вирус.

Таа, како и нејзиниот постар брат Џорџ, од родителите учат да биде пример за хуманост и грижа за другите луѓе.