Она кога имаш 14 милиони одвишок: Аријана Гранде купи луксузна вила!

11 јуни, 2020
фгфдг

Младата пејачка Аријана Гранде (26) купи нова вила во најелитниот дел на Калифорнија, Холивуд Хилс.

Пејачката издвои 13,7 милиони долари за нова куќа, откако реши да престане да изнајмува вили во Лос Анџелес и конечно да се смири на едно место.

Луксузната зграда се наоѓа на самите падини на најубавите, изолирани области на Холивуд, и се простира на скоро 930 метри квадратни.

На Аријана изгледа не и пречи дека скоро ниту еден агол од оваа вила нема приватност – повеќето ѕидови се направени од стакло и целосно изложени на погледи, но на пејачката дефинитивно и значи повеќе фактот дека ќе може да ужива во најубавите мигови на изгрејсонце и зајдисонце.