Опра Винфри се пофали со подарокот што ѝ го испрати Меган Маркл и ги откри деталите од нејзиниот луксузен дом! Таа сепак е најбогатата личност во шоубизнисот!

15 декември, 2020
Screenshot_4

Опра Винфри е несомнено една од најуспешните телевизиски водителки во Светот. Всушност, таа е телевизиски продуцент, како и актерка и успеа да го претвори своето ток-шоу во медиумска и деловна империја. Па, колку е богата оваа водителка која со години ја држи титулата најбогата личност во шоу-бизнисот?

На веб-страницата CelebrityNetWorth, која известува за проценка на вкупниот имот и финансиските активности на славните, откри дека Опра Винфри „тежи“ 3,5 милијарди долари во нето вредност, заработувајќи вкупно 300 милиони долари годишно. Сегашната вредност на водителката ја прави најбогата холивудска слава, дури и во 2020 година.

Да потсетиме, Опра стана големо име кога го започна шоуто Опра Винфри во 1984 година. Разновидниот формат на ова ток-шоу, од интервјуа со познати личности, здравје и духовност до хуманитарни теми, го направи интересен за страствените гледачи. Покрај производството на сопствено шоу, Опра Винфри основа и неколку други деловни потфати, вклучувајќи ги мрежата Oprah Winfrey Network (OWN) и Harpo Productions.

Во 2015 година, таа беше назначена за една од членовите на одборот Weight Watchersa. Тоа е глобална компанија со седиште во САД која нуди разни производи и услуги, со акцент на слабеење и одржување, кондиција и начин на размислување. Со ова, Опра заработи уште 43,5 милиони долари. Таа, наводно, купила 10% од акциите и моментално дејствува како амбасадор на брендот.

„Кралицата на разговорите“, како што ја нарекуваат, се врати на малите екрани на мрежата „Apple TV +“, каде што спроведува интервјуа поврзани со пандемијата КОВИД-19, што значи дека работи неуморно дури и во време на најголеми кризи во Светот.

Покрај Опра Винфри, други луѓе кои влегоа во Топ 10 најбогатите sвезди се Јами Гертц (3 милијарди долари), Џаклин Голд (860 милиони долари), Ша Рук Кан (600 милиони долари), Сајмон Кауел (600 милиони долари), Том Крус (570 милиони долари), Џорџ Клуни (500 милиони долари) и Роберт Де Ниро (500 милиони долари). Близнаците Олсен – Мери Кејт и Ешли исто така се најдоа на списокот со нето вредност од 500 милиони долари, додека др. Фил МекГроу се најде на десеттото место со 440 милиони долари.

Но, Опра деновиве привлече големо внимание и со подарокот што го доби од Меган Маркл, кога на својот официјален профил на Инстаграм сподели дека за Божиќ добила корпа со луксузни производи од пријателка наречена „М“. Да, знаете која М, и М “,водителката ја истакна покрај етикетата„ М“, ставајќи емотикон со круна, со што стана јасно дека станува збор за Меган, особено што двете не кријат колку се блиски, особено што Меган и Хари се преселија во 14,7 милионската палата во Монтесито, Санта Барбара во август, што може да се каже веднаш до Опра. Опра ги покажа производите што Меган ѝ ги испрати, а во исто време можевме да ја видиме нејзината прекрасна кујна!

Ден пред оваа објава, Опра исто така се пофали со својот луксузен престој, а очигледно остатокот од куќата е да ви застане умот.

Опра неодамна покажа уште еден агол од својата кујна, а пролетта дури откри и како изгледа нејзината спална соба.