Опра започнува бесплатна “Wellness Tour” што можете да ја гледате од дома!

15 мај, 2020
opra

Опра Винфри ја носи својата сакана велнес турнеја на платформата Зум. Винфри ја сподели возбудливата вест на својот Инстаграм оваа недела, и не поттикнува да се чувствуваме малку повеќе повеќе поврзани со нашите цели.

“Светот доживеа ресетирање и мислам дека е можност и за нас како индивидуи. Тоа е причината зошто WW го создаде Oprah’s Your Life In Focus: A Vision Forward, во живо виртуелно искуство што ќе им помогне на сите нас се движи напред низ умот, телото и духот “, напиша таа. „За следните четири саботи, ќе одам во живо на Зум, ќе ви испратам е-пошта до страниците на работните книги и ќе донесам некои специјални пријатели. Сè што треба да направите е да се најавите и да се појавите да ја завршите работата“.

Почнувајќи од сабота, 16 мај и секоја сабота до 6 јуни во 11 часот по полноќ ЕТ, Винфри ќе се отвори за сопственото велнес патување и ќе споделува лекции што помагаат во ова време со различен фокус секоја недела. Таа ќе обезбеди нови вежби за работа и алатки за да им помогне на присутните во нивните цели на живот и само да се чувствуваат малку повеќе поврзани. Пред пандемијата и наредбите за останување дома, Винфри имаше „специјални пријатели“ како Лејди Гага, Џенифер Лопез, Гајл Кинг, Трасие Елис Рос, Кејт Хадсон и Мишел Обама на неа и се придружуваат на сцената, па не можеме да чекаме да видиме кој се ќе се појави,за да ја сподели нивната мудрост.

Ова е модален прозорец. Не беше пронајден компатибилен извор за овој медиум.

Погледнете го распоредот за виртуелно искуство на Винфри подолу и регистрирајте се на веб-страницата на WW.

Сабота, 16 мај: Фокус

Сабота, 23 мај: Поврзете се

Сабота, 30 мај: Адаптирајте се

Сабота, 6 јуни: Посветеност