Откриена нето-вредноста на Џенифер Анистон во 2020 година! Таа е толку богата што дури и не ѝ треба ниту Бред Пит! Еве како заработи толку многу пари!

12 декември, 2020
Screenshot_5

Џенифер Анистон и денес е една од најбараните актерки. Поранешната сопруга на Бред Пит ја задржа ѕвездената моќ и многу профитабилниот статус низ годините. Иако е позната по својата улога во глобалната хит серија наречена „Friends“ она што повеќето луѓе не го знаат е дека заработува и од разни деловни договори. На пример, таа неодамна стана креативен директор на Vital Proteins, компанија што продава производи базирани на колаген. Колку е нето-вредноста на оваа sвезда?

Според Celebrity Net Worthu, Џенифер Анистон има нето вредност од 300 милиони долари. Се шпекулира дека таа заработувала 1,25 милиони долари по епизода на „Friends“, и покрај тоа, се тврди дека заработува вкупно 20 милиони долари годишно поради таканаречените „синдикални права“.

Џенифер Анистон исто така се врати на телевизиските екрани во 2019 година со серијата „The Morning Show“, а наводно примила плата од 1,1 милиони долари за изведување на овој проект, во кој исто така ја презеде позицијата извршен продуцент, не само актерка.

Освен што се појави во бројни телевизиски емисии и филмови, Џенифер Анистон поседува и своја продукциска куќа наречена „Echo Films“, а актерката го започна овој бизнис во 2008 година.

Сепак, се вели дека само нејзините препораки за употреба на одредени производи, односно промоција на разни брендови, можат да ѝ помогнат да генерира над 10 милиони долари годишно. Имено, Џенифер стана големо име во рекламите по нејзината улога во „Friends“. Меѓу другото, ангажирана е за поддршка на мултинационални компании како што се L’Oreal, Heineken, Diet Coke, SmartWater и Emirates Airline и многу други.

Со доаѓањето на „The Morning Show 2“ се очекува да заработи уште повеќе милиони, а покрај тоа, ќе заработи и за долгоочекуваната средба на „Friends“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris