Oткриено е како реагриал сопругот на новата девојка на Брет Пит

2 септември, 2020
пит

Од објавувањето дека Бред Пит е во врска со германската манекенка Никол Потуралски, која е во брак со 41-годишниот бизнисмен Роланд Мери, многумина се интересираа како нејзиниот сопруг реагира на целата ситуација.

Минатата недела светските медиуми објавија дека 27-годишната манекенка излегувала со Пит, а подоцна имало извештаи дека нивната врска траела девет месеци. Во исто време, Никол е во долгогодишен брак со Мери, со која има и син.

View this post on Instagram

Fresh Mornings 🤍🤍

A post shared by Nico (@nico.potur) on

Како што пишува The Cut, Роланд знае за односот на неговата сопруга со Бред Пит, не само затоа што тој и актерот се познаваат со години, туку и затоа што Никол и Бред се запознаа во ресторанот Борхард, сопственост на Роланд. Очигледно тој не може да се здодева со такви ситни емоции како што е љубомора. „Тој не е заинтересиран за негативност и љубомора“, рече неговиот пријател, додавајќи дека Роланд бил во брак неколку пати.


„Тие се уште се во брак, но можеме да го опишеме тој брак како отворен“, изјави нејзината пријателка. Роланд одби да ги коментира гласините.

„Без коментар“, беше се што им рече на новинарите кога го повикаа и го испрашуваа за наводната врска на неговата сопруга.

Сведоците тврдат дека ноќта кога ја запознале Никол Бред, таа турнала ливче со нејзиниот телефонски број. “Бред ја запозна Никол минатата година во Борхард, ресторанот на нејзиниот сопруг. Бред доаѓаше во тој ресторан со години. Тој го познава Роланд, а Никол беше таму кога дојде да го прослави снимањето на нов филм”, рекол изворот.