Откриено како Џенифер Лопез одбегнала влез во опасна секта!

26 октомври, 2020
untitled-design-5_r2ZvY0J


Додека поголемиот дел од западниот свет најмногу се сеќава на актерката Лиа Ремини за една од двете главни улоги во 207 епизоди од серијалот „Кралот на Квинс“, водачите на Скиентошката црква веќе пет години ја паметат како една од нивните поранешни членови која им создавала најмногу проблеми.


48-годишната Ремини е позната како најгласниот свиркач кој избегал од саентолошката црква, го опиша своето спасување во книга во 2015 година и оттогаш го снима документарниот филм „Леа Ремини: Скиентологијата и последиците“. хорор приказни за луѓе кои, како неа, ја напуштија таа организација. Во третата сезона, изјави Ремини за „Daily Beast“, нејзин ко-домаќин ќе биде Мајк Риндер, поранешен директор во сектата, кој беше одговорен за братството „Море Орг“, често наречено „паравоено крило“ на сектата. – Не знам ни колку побарувања за обештетување ни се заканија за оваа сезона. Добивме и закани за тужби од луѓе кои нема да се појават во серијата – таа се смееше додека зборуваше.

Во август 2013 година, таа пријавила во полицијата во Лос Анџелес дека Шели Мискавиж, сопругата на водачот на сектата, исчезнала затоа што не била видена во јавноста од 2007 година. Од друга страна, Риндер, јавно повторуваше дека Ремини му помогнала неописливо и дека е разбирливо што се повлече од железниот стисок на организацијата. Сега Ремини за „Daily Beast“ изјави дека на свадбата на Круз во 2006 година, проблемот не бил само во тоа што таа имала „долг јазик“ , туку и дека водачите на црквата се обиделе да ја дистанцираат од Џенифер Лопез. , нејзинина пријателка.

Претпоставувам дека тие го сакаа тоа за да ја вовлечат во скиентологијата и можеби се најдов на нивен начин – објасни Ремини, која и рече на Лопез дека ја видела природата на тој култ од самиот почеток.

Не ја спасив од ништо. Џенифер е многу одлучна жена, посветена на духовноста. Таа е католик, таа отсекогаш била, а нејзиниот татко е многу индоктриниран скиентолог веќе подолго време. Тој ги достигна тајните нивоа на скиентологијата. Но, Џенифер сама носи свои одлуки – рече Ремини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum