Откриено кој ќе ја глуми принцезата Диjана во новиот филм за неа

18 јуни, 2020
Capture 7

Кристен Стјуард ќе ја превземе улогата на принцезата Диjана, во новиот филм на Спенсер, јавува Deadline.

Дејството во драмата чиј наслов се однесува на презимето на Лејди Ди пред бракот, ќе се одвива во три дена во текот на деведесетите години од минатиот век, додека Дијана размислува за својот разнишан брак со принцот Чарлс.

30 годишната Стјуард е шест години помлада од принцезата Дијана, кога се разведувала во 1996 година. Принцезата загина во автомобилска несреќа во Париз 1997 година, но филмот нема да ја покрие нејзината трагична смрт.

View this post on Instagram

Oldies ✨ #kristenstewart #throwback

A post shared by Kristen Stewart (@kristenstewartx) on

Филмот ќе го режира чилеанскиот режисер Пабло Лараин (Џеки), а снимањето треба да започне на почетокот на 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi