Откривме зошто Чарлс на крајот ја избра Дијана

10 јули, 2020
Annotation 2020-07-10 143935

Брак што никогаш не престанува да не интересира.

Иако поминаа 23 години откако омилената принцеза Дијана трагично почина, сепак е исто толку популарна. Затоа, секој знае за нејзиниот неуспешен брак со денешниот 71-годишен принц Чарлс, кој „раскина“ во 1992 година поради неговата долгогодишна афера со сегашната сопруга Камила Паркер Боулс. Сепак, помалку е познато дека првиот избор на Чарлс е всушност нејзината пет години постара сестра Сара, а причината зошто принцот се одлучи за Дијана е бизарна, пишува Daily Mail.

princ Charles princeza Diana

Имено, пред да ја започне врската со Дајана, Чарлс бил во врска, некое време со нејзината постара сестра Сара Спенсер, денес МекКукодале. Тоа го открила пријателка на Дајана, новинарката Дана Брук, која тврди дека принцот не сакал да се ожени со Сара затоа што – пред него имала многу момчиња. Дана тврди дека ова го открила Дијана уште во осумдесетите. Таа во разговорот кажала дека Чарлс и го свртел вниманието ‘и дека веројатно ќе се ожени и со неа. Мислеше дека е многу подобар избор за кралското семејство затоа што, за разлика од нејзината сестра, таа беше девица.

„Дијана беше несигурна и срамежлива. Секојпат кога ќе ја сретнев, таа се криеше и се чинеше дека сакаше да биде невидлива. Од сите работи на неа, најмногу се сеќавам на нејзините очи. Сино-зелени очи кои изгледаа како светла од автомобил. “, се сети Дана. Во споменатиот разговор, Дијана исто така кажала дека таа и Чарлс без причина биле во медиумски хаос и дека кралското семејство не се ангажирале доволно за да се заштититат од новинарите. Таа се пожалила дека и пречат озборувања дека излегува со принцот навечер, но исто така признала дека и смета што е избрана за кралска невеста само затоа што е девица. ‘Сестра ми излегуваше со него, но јас повеќе им одговарам затоа што немам минато зад мене. Јас не трчав од кревет до кревет “, рече Дијана во тоа време.

princeza diana

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi