Ова дете порасна во најсекси маж на Светот, го препознавате ли?

16 октомври, 2020
2a0b70bf-f69a-4c2f-b927-440a580e3599

ДВЕЈН Д Рок Џонсон, една од најголемите sвезди денес, е на врвот на листата на најплатени актери втора година по ред, на Инстаграм го следат 200 милиони луѓе, а во 2016 година беше прогласен за најсекси маж на Светот.

Но, кога е направена фотографијата што неодамна ја сподели на Инстаграм, тој можеше само да сонува за тоа.

“Седумгодишно дете на Хаваи, неверојатно кул со испакнати заби, алоха кошула и што се случи со мојата афро-фризура? Нема шанси ова дете да порасне во најсекси маж на Светот”, напиша тој покрај фотографијата.

Рок, инаку, ја доби ласкавата титула најсекси маж на светот од списанието „People“ во 2016 година, наследувајќи го Дејвид Бекам.

“Да се ​​биде секси не можете да станете со труд. Вие сте секси кога имате самодоверба и кога се грижите за вашето тело”, напиша Рок на својот Инстаграм по тој повод.

Патот на ѕвездената кариера на Двејн Џонсон не помина лесно. Тој најпрво се обиде во американскиот фудбал, кој започна да го игра на Универзитетот во Мајами. По дипломирањето, тој се приклучи на канадскиот клуб Калгари Стемпедерс, во надеж дека еден ден ќе успее во НФЛ.

Тој рече дека секогаш се трудел најмногу и дека сторил сѐ што може, но тоа не било доволно.

„Наместо тоа, тие ме избркаа од тимот, ми рекоа дека не сум доволно добар – и ме испратија дома од Канада со 7 долари во џеб“, опиша тој. “После години крв, солзи и пот, мојот сон заврши. Западнав во депресија и не знаев што да правам или каде да се обратам”.

После тоа, тој реши да се посвети на нешто друго. Во 1995 година, Рок ја започна својата кариера во борење во World Wrestling Entertainmentu (WWE), а две години подоцна стана победник на WWE (освои вкупно седум титули) и еден од најпопуларните борачи во историјата на тоа натпреварување.

Во 1999 година, тој го направи своето деби на телевизија како татко (исто така борач) во комедија серија Луди 70-ти. Дебитираше за филм во 2002 година во Кралот Шкорпија, заработувајќи 5,5 милиони долари.