Ова е хороскопскиот знак кој има најмалку среќа!

27 мај, 2020
хороскоп 2

Ако им верувате на астролозите, а судејќи по тоа што вие сте ја отвориле оваа статија, вие им верувате,најнесреќниот  хороскопски знак е близнаци.

Тие едноставно не можат да добијат шанса и ретко кога работите одат според нивниот план.

Ајде да го опишеме тоа сосема јасно – додека го гледаат времето од дома преку прозорецот, надвор е сончево и топло. Штом близнаците облекоа чевлите и го преминаа прагот, одеднаш започна да истура дожд.

Веднаш после близнаците следуваат водолиите. Во нивниот случај, тоа е прилично чудно, бидејќи тие се паметни и тврдоглави. За жал, за нив, тоа се единствените две позитивни работи. Тие постојано се борат со обврски, проблеми и други работи што животот им ги фрла на патот.

Остатокот од списокот со најнесреќни знаци изгледа вака:

  • Јарец
  • Вага
  • Стрелец
  • Рак
  • Риба
  • Овен
  • Бик
  • Лав
  • Скорпија
  • Девица