ОВА СИТЕ ГО ЧЕКАА: бруталниот одговор на Кралицата за спонтаниот абортус на Меган

27 ноември, 2020
profimedia-0374869084

Се изјасни и Бакингемската палата

Откако 39-годишната Меган Маркл ја сподели со Светот приказната за трагичната загуба на нејзиното второ дете во јули годинава пред два дена, реакциите за спонтаниот абортус не стивнуваат. Бројни познати личности преку медиумите изразија сочувство на војвотката и војводата од Сасекс, вклучувајќи го и вујкото на Хари Чарлс Спенсер, брат на трагично починатата принцеза Дијана, но реакцијата на другите членови на кралското семејство, вклучително и самата кралица Елизабета II, беше отсутна .

 Како што е објаснето во писмото од Бакингемската палата, кралското семејство знае за оваа тажна вест со месеци, сепак, кога станува збор за коментари за истата – нема да има. Кабинетот на кралицата Елизабета соопшти дека нема да коментира за вакво многу лично прашање. Портпарол на принцот Чарлс изјави дека тој нема да коментира за приватното прашање. Кабинетот на принцот Вилијам соопшти дека нема да коментира “, е извадок од изданието на Бакингемската палата. Овој донекаде „студен“ одговор изненади многумина кои сметаат дека остатокот од семејството во овој момент требаше да го изразат своето јавно жалење за она што им се случи на Меган и Хари.

Сепак, извор близок до семејството, исто така, откри за британските медиуми дека палатата, и покрај фактот што не сакаше да коментира ништо, го поддржува појавувањето на Меган и Хари во медиумите и споделување на многу приватно искуство во рамките на нивните четири sида. Како што објасни, парот добил „зелено светло“ кога станува збор за споделување на приказната за абортусот со јавноста, а ова е исто така прв ваков момент во кој еден од членовите на британското кралско семејство доброволно сподели нешто толку интимно со медиумите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi