Фамилијата Кардашијан е загрижена заради нејзината нова естетска операција! „Ќе заврши како Мајкл Џексон“

30 септември, 2020
ким

Откако пред неколку дена напиша за својот нов „подобрен“ задник, Клое Кардашијан повторно е „мета на критики“ за нејзината убов кон естетската хирургија. Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, која некогаш ја нарекуваа „грдо пајче“ на семејството, веќе некое време го менува изгледот. Покрај тоа што стана навистина слаба со секојдневниот тренинг, откако со години беше поситна, таа се сврте кон козметички операции, кои сега веќе ги загрижуваат нејзините најблиски. Како што велат, се плашат дека тоа ќе доведе до ситуација во која еднаш се најде покојниот музичар Мајкл Џексон.

View this post on Instagram

Good Sweats OUT NOW @goodamerican. 📸 @pierresnaps

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Магазинот ‘National Enquirer’ ја носи приказната за тоа како пријателите на оваа 36-годишна ријалити starвезда се навистина загрижени за честите операции на нејзиниот нос. ‘Таа го намали носот до таа мера што сега и изгледа чудно на лицето. Ја гледаат во јавноста секој пат поради тоа ‘, рече една од нејзините пријатели и истакна дека сè започнало затоа што сметала дека носот е огромен.

По првата операција, вели изворот, таа не била задоволна, па претрпела уште две. Како што открива, дури и откако потрошила милион долари, таа не е задоволна од резултатот, поради што многумина се загрижени. Споредбата со починатиот музичар не доаѓа поради неговиот физички изглед, туку поради фактот што бројните операции на носот му создадоа сериозни проблеми со дишењето. Патем, според препораката на лекарот, Мајкл мораше да ја поправи штетата пред неговата смрт.

View this post on Instagram

location: under bitches skiiiinnnnn 💋

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Со бројни корекции на нејзиното лице, следбениците се убедени дека таа го зголемила задникот, што често се слуша во нивното семејство. Имено, веќе неколку години се шпекулира дека Клои поминала низ популарна процедура позната како бразилски лифт за задник, која се состои од две операции – липосукција и липотенсфер. Но, се чинеше дека не е задоволна од обемот и нагласокот на глутеалните региони, па ’поправи’ сè со полнила. Судејќи според сето ова, и покрај беспрекорната трансформација, Клои сè уште не е задоволна од својот изглед.