Оваа убавица била во врска со Роналдо! Дознајте што се случило!

14 септември, 2020
рон

Во 2016 година, Пола беше во врска со фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо

Соња Суарез бил во џип со Страхиња Стојановиќ, кога неговиот автомобил експлодирал во движење околу 12,15 часот, на улицата „Бригада Омладински“ во Белград, при што Стојановиќ го загуби животот.

Двајцата биле пренесени во Ургентниот центар, каде Страхиња подоцна им подлегнал на повредите и починал, додека Соња по чиста среќа починала само со полесни повреди.

Ќерката на Соња, Пола Суарез и е позната на јавноста од порано, а во центарот на вниманието се најде во 2016 година кога беше во врска со фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Сè започна кога се појави жежок танц на Роналдо и Пола на јахта, со што го привлече вниманието на јавноста и медиумите. Според информациите до кои дошле тогаш шпанските медиуми, таа го запознала асот на Реал во ноќен клуб на Ибица.


Пола студира глума и моделирање, а ја следат повеќе од 850 000 луѓе на Инстаграм.

Ќерката на Соња има 24 години и е вистинска убавица, а кога ќе се разголи може да се забележи дека наследила секси фигура од нејзината мајка.

Кон средината на април годинава, таа се реализира во улога на мајка и со нејзиниот партнер доби ќерка. Во тоа време нејзината мајка Соња веќе беше во Србија, па судејќи според објавите на Инстаграм, тие се виделе само неколку дена по породувањето.