Овие 5 правила на Синди Крафорд за младолик изглед: После тој третман, се чувствувам како нова жена!

22 мај, 2020
Naslovna

Синди Крафорд ги открива своите тајни за убавина, како ја одржува својата линија и останува фит.

“Пешачење, кардио вежби, чучњеви. Треба да ги менувате типовите вежби. Ми се допаѓа идејата за јога и џогирање, но старомодните вежби се  најдоброто нешто за мене, како оние што ги правев со тренерот Раду кога бев млада и кога правев видеоснимки на обука – сè уште ги практикувам денес. Сега вежбам вежби со тренер, три пати неделно дома. Ние правиме склекови,чучњеви, вежби со тежина. Сериозно му пристапувам на вежбањето, ги сакам вежбите со кардио и HIIT кои согоруваат калории на најбрз можен начин. Јас сум и поддржувач на пешачење и велосипедизам за време на викендите.

View this post on Instagram

🚲👒

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Јас ставам балсам на косата преку ноќ и додека вежбам. Јас сум обожавател на изреката две муви со еден удар – така што ги мешам ритуалите за убавина со работи како вежбање или кога правам обични работи низ куќата. Кога знам дека имам време за баслам, го ставам пред вежбање, но косата не ми е густа како што ми беше порано. Ако имам време после вежбање, ја мијам и ја сушам со фен за коса, и ја врзувам косата во висока пунџа – тоа прави да има убави бранови наутро кога ќе ја распуштам и е сјајна.

View this post on Instagram

Decked out.

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Се обидувам да се опуштам, најмногу успевам со медитација. Немам време да правам онолку колку што би сакала, но нешто е подобро отколку ништо. Јас исто така сакам сауни, и 30 минути во сауна со книга прави чуда за мене. После тоа, јас навистина се чувствувам како нова.

View this post on Instagram

Twinning with my girl 🐶

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Ја штитам кожата од сонцето – секогаш! Тоа е најважниот чекор во рутината за убавина и го препорачувам на сите. Кога сум на плажа секогаш носам капа и седам под чадор. Кожата памти!Користете SPF!

View this post on Instagram

Cozy mornings in @bleusalt.

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Секој ден го започнувам со пијалок кој е полн со разни витамини. Сакам да правам пијалоци и ги испробав сите можни варијанти. Деновиве, омилен ми е оној со спанаќ, бадемово млеко, половина банана, протеин во прав, какао и свежо нане.”