Овој ресторан во Амстердам има дизајнирано стаклени колиби за да обезбеди безбеден престој за своите гости. Изгледа WOW

26 мај, 2020
Насловна

Ресторанот Медиаматик Етен има адреса во Амстердам која, како и многу други ресторани, со мерки за заштита од ширење на коронавирус, мораше да се прилагоди на новите регулативи.

Овој ресторан реагираше на овој предизвик креативно, но и многу пријатно за своите посетители.

Тој го прошири просторот во ресторанот на неодолив начин, дизајнирајќи стаклени колиби со став дека многумина едвај чекаат да го задржат своето место. Тоа го докажува фактот дека сите места веќе се резервирани и распродадени.

Ресторанот, кој е познат во Амстердам по своето мени адаптирано за вегани, со тоа ја претвори посетата на нејзината внатрешност и надворешност во забавно и уникатно искуство што би сакале да се обидеме сами.

Сончева тераса крај брегот, со волшебно гледиште од овие колиби со најблиските со вкусна храна звучи како многу добар начин да поминете безгрижно попладне во Амстердам, нели?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi