Оженет актер се бакнувал со колешка 20 години помлада! Дознајте што се случило после ова!

12 октомври, 2020
да

Доминик Вест, познат британски актер кој се прослави со улогата во култните серии „Жица“ и „Даунтон опатија“, го следат папараците, па не пропуштија ништо што тој сигурно сакаше да прикрие.


Британските медиуми зујат за голем скандал во кој учествуваат двајца познати актери.

Доминик Вест (50), инаку долгогодишен брак со пејзажната дизајнерка Кетрин Фиц Гералд со која има четири деца, беше виден во Рим како ја бакнува и гушка младата колешка, 31-годишната актерка Лили Џејмс.

Двојката беше фатена од фотографите за време на романтично дружење во Вечниот град и размена на нежности за ручек и разгледување на скутер.

Како што изјави еден извор за Дејли Меил, Доминик и Лили, кои започнаа да работат на адаптација на ‘The Pursuit Of Love’ на Ненси Митфорд, минаа заедно еден викенд во римски хотел.

Се чини дека на тој сет се разгоре романсата на актерската двојка, која се запозна во 2011 година кога заедно глумеа во „Отело“.

Лили неодамна ја раскина петгодишната врска со Мет Смит, актер од популарната серија „Доктор Кој“, додека Доминик е во брак со Кетрин од 2010 година, но не е познато дали парот се развел во меѓувреме.

Актерот и сопругата Кетрин се запознаа за време на студиите и се венчаа во 2010 година во Ирска. Познатиот актер од претходната врска со Поли Астор има и 22-годишна ќерка Марта.

Патем, интересно е како Доминик во реномираната серија „Прељуба“ (Аферата) глумеше оженет човек кој се вљубува во млада келнерка која ја игра Рут Вилсон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum