Па, СЕГА Е НАВИСТИНА КРАЈОТ: Нема да верувате во она што Игор и го направи на Северина! Гори Инстаграм

1 јуни, 2020
2205161_igor02-news1-damir-dervisagic_ls

Судејќи по социјалните мрежи, Северина и Игор Којиќ повеќе нема да знаат едни за други. Минатиот викенд синот на Драган Којиќ Кеба ја отследи својата сопруга од социјалната мрежа Инстаграм, како и таа него. Но, тоа не е сè. Игор исто така ја избришал нивната заедничка фотографија на која се бакнуваат на плажа додека заоѓањето на зајдисонцето е во позадина, што е на неговиот профил откако тие официјално ја признаа врската.

Очигледно, здружените фотографии и снимки сè уште се наоѓаат на нивните профил, но тие се исто така од пред неколку месеци. Нема нови. Веќе некое време се шпекулира дека розите не цветаат во бракот на хрватската поп sвездата и фудбалскиот менаџер, но ништо од тоа не е официјално.

Пејачот веќе еден месец живее сам во Загреб, додека наследникот на Кеба остана во Белград заедно со неговите родители. До тој момент, таа исто така беше во куќата на Којиќ на Бежаниска коса, но залудно реши да се врати во Хрватска. Потоа, таа беше уапсена за кршење полициски час и таа и рекла на полицијата дека имала расправија со сопругот, па затоа ја сменила приказната и рекла дека отишла на шопинг.

Патем, Игор досега најмногу објавил приказни на Инстаграм за активностите на пејачката: перформанси, песни, здружени фотографии, додека во последните неколку дена тој закачувал само селфи и слики со пријателите.

Од друга страна, Северина покажува како го поминува своето време во Хрватска без сопругот, а судејќи според нејзините најави, ужива во животот и воопшто не е допрена со фактот дека се вели дека нејзиниот брак е на стаклени нозе. Се обидовме да стапиме во контакт со Којиќ, но нивните телефонски броеви познати на редакцијата не беа достапни.