Падот на бракот чиј кум беше Џоковиќ: Манекенката и фудбалерот се разведуваат по 5 години

26 август, 2020
neven-markovic-aleksandra-tanaskovic-novak-djokovic-830x553

Двајцата поминаа пет години во брачна заедница, а сега решија да се разделат

Фудбалерот Невен Марковиќ и манекенката Александра Танасковиќ решија да го прекинат бракот.

Двајцата се венчаа пред точно пет години во Белград, а кумот на нивната свадба беше еден од најдобрите тенисери на светот, Новак Џоковиќ.

Како круна на нивната петгодишна љубов, фудбалерот и неговата сопруга добија ќерка, која Џоковиќ ја именуваше Ина.

Пошироката јавност ја познава Александра како модел кој работеше за многу познати светски брендови, а таа е исто така една од ретките што може да се пофали со универзитетска диплома, имено од Стоматолошкиот факултет.

После разводот, Александра го прослави роденденот на еден сплав на кејот на Сава, а сите нејзини пријатели ја зголемија добрата забава. Видеото од прославата беше причина за пишување за разводот, односно неговиот опис. Под видеото се вели – развод, потоа роденденска прослава.

Патем, пријателството меѓу Новак и Невен датира од нивните млади денови, тие пораснале заедно во Бањица.

Она што е интересно и кога станува збор за оваа двојка, е што токму Невен и Александра ја спонзорираа свадбата на Симон Кариќ и манекенката Тамара Николиќ, а и тие двајца исто така неодамна се разведоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris