ПАМЕЛА АНДЕРСОН испрати порака до соседите, еве за што се работи

22 декември, 2020
311799_pamela2301_f

Памела Андерсон објави на социјалните мрежи објава на кирилица, која ги воодушеви нејзините обожаватели во Србија

Актерката и поранешна зајачица на Плејбој беше икона на деведесеттите години, а сега е горда на сè што постигнала во текот на нејзината кариера.

„Галерија Вождовац“, напиша таа на Twitter.

Инаку, „Галеријата Вождовац“ организира изложба посветена на Памела во периодот од 8 до 25 декември. Изложбата ќе се одржи во Уметничкиот простор „У10“ во Белград, а зад оваа изложба стојат авторите Милица Мијајловиќ и Нуша Херванс.

Проектот е наречен „Претворање на моите гради во дрвја, китови и океани“ и е отворен исклучиво за индивидуални посети. Името на изложбата е инспирирано од познатата реченица на Памела Андерсон од 1995 година, кога пред организацијата PETА изјави:

“Навистина би сакала да привлечам внимание на поважни работи од моите гради и моите момчиња. Можеме ли да се здружиме? Јас сум љубител на животни и член на PETА уште од дете и испраќав ситни пари како прилог и секогаш сакав да бидам вклучена „Ве молам, искористете ме.“

Авторите на изложбата потсетуваат и на реченицата на Памела, инспирирана од најголемата таблоидна sвезда од тоа време, која реши да го продаде своето тело – но под нејзини услови. Условите беа дека додека нејзините слики, приказни, силикони, коса, тетоважи и љубовници кружеа на Интернет и во печатот, таа имаше можност да зборува за работите за кои се грижеше, а што накратко беше – спаси ја планетата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris