Памела Андерсон проговори за “Чуварите на плажата”

1 јуни, 2020
imageedit_70_9030988253

Во виртуелното гостување во емисијата на Енди Кохен, Памела Андесон откри многу тајни за серијата Чуварите на плажата, каде ја толкуваше една од главните улоги.

Прекрасната глумица светската полуларност ја стекна во улогата на спасител во една од најгледаните серии на деведесетите. Во 2016 снимен е и филм римејк на серијата во кои глумат актерите Двејн Џонсон и Зак Ефрон. Сепак Памела не е воодушевена од ова филмско остварување.

  • Не ми се допадна. Да ја оставиме телевизијата таква каква што е, не мора се да претвараме во блокбастер. Вложиле 65 милиони долари за филм а ние серијата ја направивме за 500 илјади долари. Имавме исти експлозии, исти сцени на вода, исти костуми. Забавата е во тоа да бидеш креативен, не се потребни толку пари. – беше искрена актерката.  
  • Критичарите можеби нема да се согласат, но постои причина зошто серијата имаше 11 сезони. Не е до глумата, голотијата и костимите за капење, туку во забавата која им ја пружавме на гледачите за скромен буџет.Заклучи Памела која серијалот го напушти во 5-та сезона.