Папараците ја разоткрија! Џенифер Лопез е сè освен слаба! Фановите се лути, па еве што ѝ посочија!

29 септември, 2020
120090815_354905002371990_7779753219305017116_n-660x450

Иако Џенифер Лопез стана олицетворение на совршено тело во последните неколку години поради нејзината посветеност на вежбањето во теретана, папарацо-фотографиите што се појавуваат по секој нејзин одмор откриваат дека убавата актерка и пејачка сигурно ги има своите лоши денови кога станува збор за нејзиниот фитнес, затегнатост и убавина. Така, фановите беа воодушевени од фотографиите од нејзиниот последен одмор на островите Турк и Каикос. Таму се одмори со својот вереник Алекс Родригез, со кого го помина целиот ден на плажа. И додека Џен безгрижно уживаше во сончање и пливање, папараците ја искористија можноста да ја снимаат  во розов костим за капење, откривајќи сè освен стомакот, со што редовно се фали на својот Инстаграм профил.

Овие фотографии станаа вирални на Интернет преку ноќ, а коментарите од нејзините разочарани обожаватели како: „Се здебелила“, „Изгледа како мало прасе“ и „Не знаев дека дури и Џенифер има целулит“, се нижат од ден за ден на социјалните мрежи додека фотографиите споделуваат со молскавична брзина. Веднаш започна дебатата за тоа зошто Џен изгледа толку лошо и дали за тоа е „виновен“ домашениот карантин во кој обичните смртници добија многу несакана тежина или за тоа е „виновна“ бременоста на Џенифер, со оглед на тоа што во последните неколку недели сериозно се пишува дека Џен планира ново засилување во семејството, без разлика дали ќе роди дете со Алекс или ќе ангажира сурогат мајка за целите на овој чин, додека некои тврдат дека Џен всушност планира да посвои не само едно, туку две деца.

За да бидат работите подобри, Џен дури објави фотографија од плажа на својот Инстаграм, но од агол од кој не се гледа нејзиниот стомак, а на која јасно се гледа дека не е слаба како што изгледа.