Парис за нејзиното порно видео и злоупотреба во 90-тите: „Морав да пијам апчиња“

15 септември, 2020
paris-hilton_1323gfr421gzv1xf2t1a4hj9kv_Hbh2DTP

„Тогаш бев главниот негативец. Луѓето мислеа дека го сторив тоа со причина да станам славна, многу ме повреди тоа“,Хилтон е искрена. Денес таа е во врска со претприемачот Картер Реум.

Старлетата и богата наследничка Парис Хилтон (39) го објави филмот „This is Paris“ за да му ја покаже на светот жената зад тој лик. Таа откри детали од нејзиниот приватен живот и детали за злоупотребувањето во училиште на кое подлегнала како тинејџерка.

Со филмот, таа сака да расчисти многу заблуди поврзани со нејзиното име. Таа сака да покаже колку е попаметна од нејзиниот детски глас во серијата „The simple life“ и како нејзиниот живот не се сведува на слоганот „Ова е жешко“.

– Гордa сум на моите достигнувања и чувствувам дека има многу заблуди за мене. Сакам да им покажам на луѓето којa сум – изјави Парис за Sky News.

Документарецот започнува со имитирање на нејзиниот детски глас. Тоа го покажува третманот на медиумите и модерната поп-култура како „неодолив удар“ и вели дека карикатурата на Париз во телевизиската сериja е она на кое запна. Филмот подолу прикажува ѕвезда која се обидува да ги смири чувствата на силна осаменост и обесхрабрување.

„Понекогаш не знам ниту која сум“, рече таа, додавајќи дека нејзината цел е да стане милијардер, а нејзината сестра Ники (36) ја нарече алчна.

За време на снимањето, таа помина многу време на службени патувања. Камерите ја следеа насекаде, а додека беше во Кореја, таа го призна својот најшокантен аспект од животот. Како тинејџерка, таа сакаше да излегува во Њу Јорк, да се искористи и да оди на забава. Нејзината мајка, актерката Кети Хилтон (61) на крајот би ја заклучила во соба поради тоа. Нејзините родители подоцна ја запишаа во интернат во училиштето Provo Canyon School во американската држава Јута.

Во филмот, таа зборуваше за злоупотребата во тоа време. Таа тврди дека била физички и психички малтретирана на училиште, тепана, принудувана да поминува време во самица и дека добила лекови на рецепт. Така, вели таа, се однесувале и со другите.

– Се чувствувам како да го симнав товарот од рамената откако го кажав ова. Отпрвин мислев дека ќе биде подобро ако никој не знае, бев нервозна. Често се слушам со луѓето што оделе во истото училиште. Сите сме трауматизирани. Веднаш штом стапнав таму, знаев дека дојдов на ужасно место. Во преден план на професорите и вработените во интернатот не им беше учењето, туку тортурата. Ни викаа цел ден, некој секогаш беше виновен за нешто и имаше физичко насилство на дневна основа – признала таа.

Парис на крајот страдала од вознемиреност, а подоцна и се случи уште еден срам. Во 90-тите, протече видео од секс меѓу неа и нејзиното момче Рик Саламон, без нејзина согласност. Знаеше дека ќе снима, но не мислеше дека некој друг ќе го види тоа.

– Би била сосема друга приказна ако денес ми се случеше такво нешто. Тогаш бев главниот негативец. Луѓето мислеа дека го сторив тоа со причина да станам славна, многу ме боли – Хилтон е искренa. Денес таа е во врска со претприемачот Картер Реум (39) и признава дека е посреќна од кога било.

Парис е успешна деловна жена, но со товарот на славата понекогаш ѝ е тешко да се справи. Таа сè уште не го гледала документарниот филм со своето семејство.

– Ќе биде емотивно. Тие не знаат што реков – заклучи Хилтон.