Пејачката откри страшни трауми од детството, блиска личност се обидела да ја продаде на макро на улица?

26 септември, 2020
мараја

Мараја Кери во својата нова книга „Значењето на Мараја Кери“, која ќе излезе наскоро, зборува за страшните трауми од детството.
Американската пејачка дива Мараја Кери зборуваше за детските трауми за кои обвинува дека има постари браќа и сестри, вклучувајќи ја и постарата сестра Алисон која ја опиша како проблематична и трауматизирана и тврди дека се обидела да ја продаде на макро.

Педесетгодишната пејачка сето тоа го опиша во својата нова книга „Значењето на Мараја Кери“. „Кога имав 12 години, сестра ми ме дрогираше со валиум, ми го понуди розовиот нокт полн со кокаин и ми нанесе изгореници од трет степен, обидувајќи се да ме продаде на макро“, тврди Мараја. Таа зборуваше за сè во ексклузивно интервју со Опра Винфри, која ја праша како се чувствува со денешната 57-годишна сестра Алисон и 60-годишниот брат Морган, а Мараја ги опиша како крајно насилни. “Ние навистина не се познаваме, тоа е работата. Ние не пораснавме заедно. Буквално се чувствував како да сум во моето семејство аутсајдер “, опиша таа.

Греми-добитничката музичарка во своите мемоари откри дека нејзините браќа со години јавно и вербално ја напаѓаат. „Моите браќа пораснаа со афро-американски татко и бела мајка, а јас претежно живеев само со мајка ми, што во тоа време им се чинеше полесно, но во реалноста не беше така“, објасни таа, додавајќи дека секогаш сметале дека нејзиниот живот е лесен и дека барале начини да се збогатат брзо. Мараја е исто така во уште затегната врска со нејзината мајка. “Би рекла дека занемарувањето се случи на неколку нивоа. Секогаш се чувствував валкано, не се чувствував добро и мајка ми секогаш ме оставаше со луѓе кои не беа сигурни”, открила Мараја. Книгата вели дека една од нејзините цели била да ја еманципира таа исплашена девојка во неа и дека дошло време да и даде глас и да ја раскаже приказната што ја доживеала.