Пејачката со бурно љубовно минато на прашањето за поранешното момче: „ Заборавив дека некогаш сме биле заедно“

12 декември, 2020
20200811140213


Во ново интервју, Рита Ора призна дека заборавила дека излегувала со Роб Кардашијан пред осум години.

Имено, Рита во интервјуто за The Sunday Times, објавено минатиот викенд, призна дека заборавила дека била во врска со член на славното семејство Кардашијан.

„Ох, заборавив на тоа“, рече пејачката на прашањето за Роб Кардашијан со која се забавуваше пред осум години. “Тоа беше многу краткотрајно. Бев многу млада. Беше одлично и многу, многу забавно, претпоставувам. Само тоа се сеќавам”, се оправда таа.

Ора и Кардашијан ја започнаа својата врска во октомври 2012 година, а раскинаа по само два месеци. Набргу по раскинувањето, Роб обвини неименуван бивш човек за прељуба на неговиот Инстаграм, а многумина претпоставуваа дека станува збор за Рита, иако никој од нив не го потврди тоа. Покрај Кардашијан, во минатото Рита се поврзуваше и со Калвин Харис, Бруно Марс, Тревис Бејкер, Ендру Гарфилд и синот на Томи Хилфигер, раперот Рики Хил.