Пит Дејвидсон вели дека работата на неговиот нов филм му помогнало да продолжи понатаму наместо да чувствува само тага откако го изгубил својот татко

8 јуни, 2020
фгфгхгфд

Sвездата на Saturday Night Live Пит Дејвидсон го напиша и глумеше во претстојниот полу-автобиографски филм Кралот на островот Статен, и тој вели дека правењето на филмот било подобро од терапијата. Приказната е за Скот (Дејвидсон), жител на островот Статен, кој е прекриен со тетоважи, а кој исто така се бори со смртта на неговиот татко.

Ликот е лабаво базиран на Дејвидсон, кој го загубил својот татко Скот, кога работел како пожарникар на Њујорк за време на терористичките напади на 11 септември 2001 година. Во ново интервју за Њујорк Тајмс, Дејвидсон вели дека правењето на филмот беше можност да се продолжи напред наместо, секој ден, да чувствувам жал за себе.

Сега, Дејвидсон вели дека може да го остави сето тоа во минатото.

Дејвидсон работеше со режисерот Judd Apatow на проектот, откако двајцата кратко се сретнаа на сетот на Trainwreck на 2015 година. Апатоу признава дека се колебал да работи на филмот затоа што бил исполнет со лични детали и е „полн со можност за неуспех“, а тој не сакаше да му наштети на Дејвидсон.

„Беше тешко да го замолиш Пит да сподели нешто толку лично и да направи најлош филм досега. Тоа беше страшно, но на некој начин, тој беше моторот зад целата работа: Можеме ли да откриеме како да бидеме смешни и автентични и да ги истражиме овие проблеми? “ рече Апатоу.

Дејвидсон додаде дека е „навистина тешко“ затоа што филмот е исполнет со „работи“ што тој би ги споделил со својот терапевт. Сепак, Дејвидсон вели дека Апатоу навистина се грижи и напорната работа што ја вложил за да дознае за животот на Дејвидсон го натерало да се чувствува пријатно.

Иако филмот се фокусира на борбите на главниот лик со смртта на неговиот татко, Дејвидсон рече дека филмот всушност бил љубовно писмо на неговата мајка. Тој рече дека е „навистина емотивно“ и цело време беше во солзи.

Дејвидсон објасни дека неговата мајка отсекогаш била таму за него кога му е потребна и таа е „најдобрата“.

„Никогаш никогаш не сторила ништо лошо. Тоа беше друга мотивација за мене, да го направам овој филм – да и подарам подарок, да се изразам на начин на кој не можев да и покажам порано “, рече Пит Дејвидсон. „Оваа дама е број еден. Мајка ми е дефинитивно голем мој херој, исто како и татко ми “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi